آموزش مقدماتی تا پیشرفته PHP

نحوه نصب و اجرای PHP

حالا که  با PHP  آشنا شدیم لازمه بریم سراغ پیش نیازها و ابزارهایی که برای کدنویسی نیاز است.

درضمن از جمله مواردی کلی که پی اچ پی کاربرد دارد میتوان سه مورد زیر را نام برد:

    وب سایت ها و برنامه های تحت وب(اسکریپت نویسی سمت سرور)
    برنامه های کاربری رومیزی(GUI)
    برنامه نویسی خط فرمان

برای برنامه نویسی به موارد زیر نیاز داریم:

1-برنامه یا ابزاری برای طراحی و کدنویسی:

همانطور که اشاره کردیم برنامه ها خیلی راحت در دسترس شما هستن و استفاده از اونا هم راحت و رایگانه از جمله notepad , notepad++ البته نرم افزار های حرفه ایی و کم پیچیده هم هستند مثل Dreamweaver یا Rad PHP که در یک محیط ویژوال و کاربر پسند امکان کد نویسی را برای شما برنامه نویس عزیز فراهم کردند.

2-سرور برای اجرا

      دوحالت شما میتوانید کدهایتان را اجرا کنید:

         1.بصورت لوکال:اگر شما بخواهید برنامه ها و صفحات وب را رو کامپیوتر خودتان اجرا کنید که اصطلاحالا حالت لوکال نامیده میشود، نیاز به برنامه خاص و ایجاد تغییری ندارید. در ویندوز سرور Microsoft IIS و در لینوکس و مک سرور Apache وظیفه اجرا فایل های پی اچ پی شما را دارند

        2.اجرا روی اینترنت  : در اینجا نیز کار بسیار راحت است . شما کافی است هاست خود را بروی یک سرور خریداری نمایید که ازPHPپشتیانی می کند . سپس کافی است فایل های ساخته شده خود را بروی آنها Upload کرده و اجرا نمایید . موتور این سرور ها صفحات را اجرا کرده و سپس خروجی را به مرورگر کاربر ارسال می کنند . همانطور که در بخش قبل گفتیم به علت رایگان بودنPHPسرور های هاستPHPبسیار ارزان و در دسترس هستند.

  3-یک مرورگر وب :

شما برای مشاهده صفحات PHP نیاز به یک مرورگر دارید که بر روی تمام سیستم عامل ها موجود است . تمامی مرورگرهای مطرح موجود ، به طور کامل از PHP پشتیانی می کنند.