فتوشاپ

فتوشاپ Photoshop

کم حجم کردن تصاویر برای وب

کم کردن حجم عکس در فتوشاپ / همه چی کده / hamechikadeh.com

امروزه با رشد تکنولوژی در زمینه عکاسی با دوربین های دیجیتال و گوشی های هوشمند ، کیفیت و حجم عکس ها بسیار بالا رفته است که اگر قصد انتشار آنها را در اینترنت داشته باشید ، ممکن است آپلود و به اشتراک گذاری تصاویر طولانی و وقت گیر شود. 

در اینجا می خواهیم روشی ساده برای کم حجم کردن تصاویر با استفاده از فتوشاپ را به شما عزیزان آموزش دهیم.

جلسه 3 - معرفی ابزارها و منوهای فتوشاپ بخش دوم

 ادامه ی ابزار های فتوشاپ .

1- Magic Eraser Tool : با استفاده از این ابزار که تقریبا مانند عصای جادوئی که در قسمت انتخاب ها توضیح دادیم قسمتهایی از تصویر را که رنگ شبیه هم دارند را پاک می کند مثلا دو رنگ آبی و سفید و اگر روی سفید کلیک کنیم کل رنگ سفید موجود درآن محدوده پاک خواهد شد.

جلسه 2 - معرفی ابزارها و منوهای فتوشاپ بخش اول

سلام در این قسمت می خوام ابزار ها و منوی های فتوشاپ را به طور مختصر براتون توضیح بدم . 

1- نوار ابزار ( Toolsbar ): که در سمت چپ صفحه قرار دارد از ابزارهای موجود در آن برای ویرایش و ایجاد تصاویر استفاده می شود. 

2- نوار منو ( Menu bar ): که در بالای صفحه قرار دارد و دستورات اصلی برنامه در این منوها قرار گرفته و برخی از این دستورات در پانلهای ویرایش تصویر نیز وجود دارند.

جلسه 1 - نصب فتوشاپphotoshop

( آموزش نصب برنامه فتوشاپ cs6 ) 

این برنامه مانند سایر نرم افزارها دارای مراحلی برای نصب است که به شرح زیر می باشد : ابتدا باید سی دی نرم افزار را در دستگاه قرار دهید و بعد روی آیکون setup  در خود سی دی کلیک نمایید  (یا اگر نرم افزار را دانلود کرده باشید  روی آیکون setup کلیک نمایید). در ضمن باید توجه داشته باشید که سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ شما از حداقل نیازمندی های این نرم افزار همچون CPU مناسب ، کارت گرافیک ، RAM ، فضای هارد و … برخوردار باشه و هر چه سیستم شما قوی تر باشه برای کارهای سنگین تر خوب جواب می دهد .